גלית יאיר כהן, מנכלי"ת המרכז

החזון שלנו:

לעזור לכל תלמיד הזקוק לממש את הפוטנציאל הלימודי, האישי שלו ולהוביל להצלחה.

תוך מתן כבוד, בהתאמה לצרכים הייחודיים שלו.

כל זאת בשיטות מקצועיות על ידיי צוות אקדמי מיומן.

מי אנחנו?

מרכז אות ועוד– בעל נסיון של 25 שנה, מומחה בנתינת שירות טיפולי לאוכלוסיית ילדים בכל שלבי הגיל. כמו כן, המרכז משלב מגוון רחב של אפשרויות לאבחון, למידה וטיפול בלקויות למידה. המרכז נמצא בירושלים ומנוהל ע"י גלית יאיר כהן.

במרכז אות ועוד שמים דגש על התחום המקצועי ולא שוכחים את חשיבותו של הקשר בין – אישי להצלחת הטיפול. למרכז אותיות ועוד ניסיון עתיר שנים ועתיר מטופלים  – ביחד, נביא גם את הילד/ה שלך למקום הראוי לו/ה במערכת החינוך.

 

סוגי אבחונים

אבחון דידקטי – נערך ע"י מאבחנים דידקטיים בעלי תור שני בלקויות למידה, מוסמכים מהשורה הראשונה.  למכון פוליסת ביטוח אחריות מקצועית עבורם.

מיועד לילדי כתות ב'-י"ב סטודנטים, חיילים ומבוגרים. האבחון מתקיים  על פי המבחנים החדישים ביותר ומוכר ע"י משרד החינוך, מכללות ואוניברסיטאות. האבחון כולל בדיקת תפקודי למידה ובנוסף בדיקת מצב הנבחן בקריאה, בכתיבה, בהבנת הנקרא, בהבנת הנשמע, בזיכרון ובזריזות. מתבצע בשני מפגשים (תלוי בגיל, ברמה וביכולת ריכוז של הנבדק). עד שלושה שבועות מיום האבחון יינתן דו"ח כתוב. ניתן להרחיב את האבחון גם למקצועות: מתמטיקה ולאנגלית.

 

אבחון פסיכו-דידקטי – נערך ע"י פסיכולוגים חינוכיים מהשורה הראשונה. מיועד לילדי כיתות ב'-י"ב, לחיילים ולסטודנטים, לצורך התאמות, מוכר ע"י משרד החינוך. האבחון כולל את האבחון הדידקטי ובנוסף מבדק אינטליגנציה, מבדקי אישיות וריכוז. שלושה עד חמישה מפגשים. כשלושה שבועות לאחר האבחון יינתן דו"ח כתוב. 

 

טיפול שפתי במרכז אות ועוד –  צוות מקצועי העובד בשיתוף פעולה ובלמידה מתמדת לפי השיטה. מרגע ההערכה או האבחון, בונה המנהל/ת המקצועי/ת תכנית עבודה אישית לכל תלמיד ותלמידה ועוקב/ת אחר הפעילות הלימודית-טיפולית על כל שלביה, עד לשלב סיום הלימודים במכון בהצלחה. המנהל/ת המקצועי/ת מדריכ/ה את צוות המורים לגבי השלבים. כל השיעורים נבדקים מידי שבוע ע"י המנהל/ת המקצועי/ת והמורה של התלמיד/ה, על-מנת לאתר קשיים ולהמשיך בפעולה עד להצלחה. כמו-כן, באישור ההורים, המכון נמצא בקשר עם הצוות החינוכי של ביה"ס ו/או מתקיימת פגישה בנוכחות ההורים, על מנת להביא את התלמיד להצלחה מיטבית.

 

סדנת הכנה לכיתה א' – מיועדת לילדי גן חובה ומטרותיה העיקריות: פיתוח מודעות פונולוגית, היכרות עם צלילי שפה; איתור וזיהוי קשיים לימודיים; מוטוריקה עדינה; קשר עין יד; פיתוח ועידוד הדמיון; אימון במשימות הדורשות ריכוז; פיתוח אחריות וביטחון עצמי; ללמוד לאהוב ללמוד- דרך פעולות מהנות ומאתגרות.